Jezioro Śniardwy

Z pewnością nie ma w Polsce osoby, która nigdy nie słyszałaby o jeziorze Śniardwy. Jest to największe polskie jezioro, którego rozmiary są naprawdę gigantyczne. Usytuowane jest ono w województwie warmińsko-mazurskim, jak większość jezior Pojezierza Mazurskiego. Jezioro to kojarzy się z dzikością i niedostępnością, najprawdopodobniej przez fakt, że jego brzegi są niskie, zabagnione, a także porośnięte sitowiem i tatarakiem. Jezioro to charakteryzuje się także bardzo silnymi wiatrami.

Źródło: Nadjezioro.wordpress.com
Źródło: Nadjezioro.wordpress.com

Między innymi dlatego na żeglugę tam powinni udawać się ludzie, którzy są już doświadczeni w żeglowaniu i mają o tym spore pojęcie. W innym przypadku może się to zakończyć tragicznie. Miłośników przyrody z pewnością przyciągnie tam ta surowość i dzikość, jaka otacza jezioro Śniardwy. To niesamowite doświadczenie, kiedy możemy obserwować przyrodę w nienaruszonym przez człowieka stanie. Z pewnością jest to jeden z cudów przyrody. Samo położenie w sąsiedztwie innych jezior także potęguje to wrażenie. Najbardziej jest to widoczne z lotu ptaka.

One thought on “Jezioro Śniardwy

  1. Często wyjeżdżam z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi na jezioro Śniardwy. Najczęściej jeździmy tam żaglować ale zdarzają się również wyjazdy w których skupiamy się na zdjęciach, fotografowaniu. Piękny rejon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *